Rektörün Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Uzun ve yorucu bir hazırlık ve sınav maratonunun ardından bir o kadar zorlu bir tercih sürecine geldiniz. Bu sürecin sonunda Aksaray Üniversiteli olmayı tercih ederek aramıza katılmanızdan büyük onur duyacağız. Öğrenci Seçme Sınavı'nda göstermiş olduğunuz üstün başarıdan dolayı sizi içtenlikle kutluyorum.

 

Sizin geleceğinizi en az sizler kadar önemsiyoruz. Bu açıdan bizlerin birinci önceliği sizleri millete, memlekete, insanlığa yararlı bireyler olarak yetiştirmek; yetenekli, donanımlı insanlar olarak üniversitemizden mezun etmektir.

Aksaray Üniversitesi 2006 yılında kurulmuş, genç bir üniversite olmasına rağmen güçlü bir araştırma alt yapısına ve kapasitesine sahip, Türkiye'nin gelecek vizyonuna ve Aksaray’a bilimsel-sanatsal-edebi ve kültürel yönden katkı yapan bir üniversitedir.

Üniversitemizde geçireceğiniz zaman içerisinde tam donanımlı derslik, laboratuvar, kütüphane, spor tesisleri ve öğrenci kulüpleri ile üniversitemizin size sunduğu her türlü imkândan faydalanarak, akademik ve sosyal becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Her daim yanınızda olacak tam donanımlı akademik kadroya sahip olan üniversitemizde, sıcak bir aile ortamı bulacağınızdan ve bu ailenin bir ferdi olmaktan her zaman gurur duyacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

Sevgili gençler;

Önünüzde çok sayıda seçenek bulunmaktadır. Üniversite tercihiniz, yaşamınızın her safhasını derinden etkileyecek bir karardır. Araştırmacı, girişimci ve mesleğini başarıyla uygulayabilecek bireyler haline gelmek için, sizi Aksaray Üniversitesi’ne davet ediyor, Hepinize başarılar diliyorum.

Prof. Dr. Yusuf Şahin

Aksaray Üniversitesi Rektörü

Aksaray Üniversitesi 

+90 382 255 25 25

+90 355 522 56 56